Zrněné aktivní uhlí s malou a střední velikostí částic se používá zejména v procesech úpravy vody. Zrněné aktivní uhlí vysoké kvality má dlouhou životnost. Tomu odpovídá aktivní uhlí s:

• vysokou hustotou,
• vysokou aktivitou.

Pro adsorbci velkých molekul, jako jsou např. organická barviva, se používá aktivní uhlí chemicky aktivované z dřeva nebo aktivní uhlí vyrobené z kamenného uhlí a používají se standartně v potravinářském průmyslu.
Nízký obsah popela a nízká vlhkost aktivního uhlí zajišťuje, že aktivní uhlí obsahuje účinný uhlíkatý materiál.

Aktivní uhlí Silcarbon má tyto vlastnosti:
Typická analýza zrněného aktivního uhlí Silcarbon K835 -
sypná hmotnost: 500 g/l
obsah popelu: 3%
vlhkost: 5%
jodové číslo: 1 050 mg/g

Jodové číslo odpovídá aktivitě, tj vnitřnímu povrchu aktivního uhlí.
Aktivní uhlí s vyšším jodovým číslem může adsorbovat větší množštví látek než jiné s nižším jodovým číslem. Aktivní uhlí s vyšším jodovým číslem má výhodu ve větší životnosti.

Aktivní uhlí vyrobené z kokosových skořápek může být vyrobeno s vysokou aktivitou, aniž by ztratilo pevnost. Aktivní uhlí Silcarbon s jodovým číslem 1000 - 1200 mg/g je naším standardním produktem.

Dalším důležitým parametrem adsorpce je adsorpční kapacita metylenové modři. Naše zrněné aktivní uhlí z kokosových skořápek je speciálně aktivované na vysoké hodnoty metylénové modři i jodového čísla. Někdy aplikace vyžadují aktivní uhlí s nižším jodovým číslem, ale s vysokou hodnotou metylénové modři. Tento požadavek může být splněn s naším uhlím vyrobeným z kamenného uhlí, které vyniká dobře definovanou strukturou pórů. Čímž se dosahují nejlepší adsorpční výsledky s obtížně adsorbovatelnémi látkami. Naše technické oddělení Vám pomůže s výběrem nejvhodnějšího typu aktivního uhlí Silcarbon pro Vaši aplikaci.


Kontakt

Ing. Josef Komárek
277 13 Kostelec nad Labem
326981424